Skip to content

5 wskazówek dla początkujących miłośników rękodzieła

1. Rozejrzyj się

Tak! Rozejrzyj się, bo masz wokół siebie mnóstwo rzeczy, które możesz wykorzystać do stworzenia czegoś niesamowitego. Rzeczy, którym możesz nadać nowe życie.

Na przykład pudełka po butach mogą stać się mini komodą lub walizką do przechowywania biżuterii czy innych drobiazgów. Ze szklanych butelek oraz słoików możesz zrobić między innymi szklanki, wazony, świeczniki, lampy. Z rolek po papierze toaletowym możesz wyczarować urocze pudełka na prezenty.

Zerknij:

Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia 😊

2. Inspiruj się

Być może obawiasz się, że masz pustkę w głowie i nie będziesz wiedzieć od czego zacząć. Nie martw się. Czerp inspirację ze świata, który Cię otacza. Korzystaj z tutoriali. Dołącz do grup na Facebooku. Na świecie jest mnóstwo ludzi, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem.

Ja swój pierwszy exploding box i kartki wykonałam na podstawie tutoriali Srushti Patil . Możliwości jest ‎naprawdę wiele, wystarczy po nie sięgnąć.

Bardzo często zaglądam tutaj:

Ja również chętnie podzielę się z Tobą swoimi pomysłami 😊

3. Próbuj

Pamiętaj,

„Praktyka czyni mistrza”!

Osobiście polecam Ci metodę małych kroków i rozpoczynanie swoje przygody od drobnych prac, które, zaufaj mi, przyniosą Ci ogromną satysfakcję. Próbuj, próbuj, próbuj i nigdy się nie poddawaj! Swój pierwszy hexaflexagon robiłam przez cztery godziny. Wyobraź sobie moją radość, kiedy wreszcie mi się udało 😊 Początki bywają trudne, ale z czasem dojdziesz do wprawy. To jak z nauką jazdy samochodem – na początku wszystko jest dla Ciebie nowe i analizujesz każdą czynność zanim ją wykonasz. Z biegiem czasu jednak nie musisz już zerkać na skrzynię biegów, szukać w pamięci co znaczą poszczególne znaki drogowe, czy zastanawiać się jak się zachować na skrzyżowaniu równorzędnym – po prostu to wiesz! Tak samo będzie z rękodziełem 😊

4. Nie przepłacaj

Może Ci się wydawać, że będziesz potrzebować profesjonalnych narzędzi, aby zacząć cokolwiek tworzyć. Nic bardziej mylnego. Na początku dysponowałam ołówkiem, nożyczkami, linijką i papierem ściernym.

Tymi „narzędziami” udało mi się z powodzeniem zrobić szafkę ze skrzyni na owoce oraz dwie półki ze znalezionych na wsi kawałków drewna. Tak, pewnie gdybym dysponowała profesjonalnym sprzętem, praca zajęłaby mi znacznie mniej czasu. Jednocześnie, kiedy myślę o tym, że rękodzieło jest taką moją formą medytacji, nie mam poczucia, że coś straciłam.

Osobiście polecam Ci poczekać z decyzją o zakupie profesjonalnych narzędzi. Warto najpierw upewnić się, że naprawdę Cię to angażuje. Wprawdzie w dzisiejszych czasach wszystko można odsprzedać, ale na pewno wiesz, że nie uda Cię się odzyskać zainwestowanych pieniędzy w 100%.

Niebawem na blogu znajdziesz pierwsze tutoriale, w których pokażę Ci jak nie zbankrutować w euforii tworzenia 😊

5. Czerp radość z tego, co robisz

Ideą rękodzieła, którą chcę się z Tobą dzielić jest rozwój osobisty przez radość tworzenia. Ta przygoda ma Ci pomóc odetchnąć od codziennych obowiązków. To Twój azyl, Twoja bezpieczna przystań.Tu możesz zacząć wszystko jeszcze raz. Doceniaj siebie i to, co stworzysz, bo wkładasz w to swoje serce. Pamiętaj, robisz coś absolutnie wyjątkowego 😊

FacebookTwitterEmailGoogle+

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

FacebookTwitterEmailGoogle+